ÖLÜDENİZ

ÖLÜDENİZ
GEZİ

Ölüdeniz, Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı bir mahalledir. Turizm açısından çok gelişmiş olan Ölüdeniz, adı gibi durgun bir göl niteliğindedir. En fırtınalı günlerde Beyceğiz kıyıları dalgalarla boğuşurken, Ölüdeniz'de sadece çarpıntılar meydana gelir. Beldeye hem kara, hem deniz, hem de hava yolu ile ulaşmak mümkündür. Her türlü deniz sporunun yapılabildiği beldede safari, dağcılık, yürüyüş ve rafting yapma olanakları ile birlikte, Babadağ'da 1700 metre yükseklikten yamaç paraşütü ile atlama imkanı vardır.

SAKLIKENT

SAKLIKENT
GEZİ

Muğla'nın Fethiye ilçesine 50 km. uzaklıkta olan Saklıkent Kanyonu, Antalya karayolu üzerinde bulunmakta olan bir doğa harikasıdır. Saklıkent Kanyonu, 4. jeolojik zamanda meydana gelen depremler sonucunda jeolojik yapının karstik orjinli olması ve Fethiye ile Kaş ilçesi arasındaki sınırı oluşturan Karaçay Nehri'nin ve binlerce yıl boyunca Beydağları'ndan gelen akarsuların kayaları aşındırması sonucu oluşmuş, tüm güzelliği ve görkemi ile bugünkü şeklini almıştır. Kanyondaki nehrin dış kısmında killi toprak, özellikle kozmetik sektöründe kullanılıp güzellik iksiri olarak dünyanın birçok yerinden ilgi görmektedir.

KELEBEKLER VADİSİ

KELEBEKLER VADİSİ
GEZİ

8 Şubat 1995'te birinci derecede doğal SİT alanı ilan edilen ve her türlü yapılaşmaya kapatılan kayalık ve çamlık vadi, milyarlarca kelebeğin kayalarda, ağaçların gövdelerinde ve yapraklarında bulunup etrafı sarmasından dolayı bu ismi almıştır.

Vadiye ulaşım Ölüdeniz'deki sahilden kalkan teknelerle sağlanır.

ÖLÜDENİZ'DE YAMAÇ PARAŞÜTÜ

ÖLÜDENİZ'DE YAMAÇ PARAŞÜTÜ
AKTİVİTE

1975 metre yüksekliğindeki Babadağ'dan deneyimli bir pilot eşliğinde başlayan serüven, 30-40 dakikalık bir uçuştan sonra Belçekız Plajı'nda tamamlanmaktadır. 1700 metre yükseklikteki uçuş noktasına ciplerle gidilmektedir. 25 km2'lik toprak ve engebeli yok 50 dakika sürer. 1700 metrede rüzgar yeterli değilse 1900 metreye çıkılır. Tulumlar giyilip kasklar takılarak pilota ve paraşüte bağlı harness'a (oturak) oturulur. Pilotun paraşütü çekmesiyle paraşütler şişer, birkaç adımlık koşuyla açılıp yükselinir ve uçmaya başlanır. Deneyimli pilotlar, yamaç paraşütüyle 3500 metre yüksekliğe kadar çıkabilmektedir ve havada beş saat kalınabilmektedir. Yamaç paraşütü organizasyonu yapan acentalar Ölüdeniz sahilinde bulunmaktadır.

TLOS ANTİK KENTİ

TLOS ANTİK KENTİ
GEZİ

Özellikle fethiye bölgesindeki antik yerlerin kalıntılarının azlığı ve bu konuda yapılan Çalışmaların da yetersiz olduğu düşünüldüğünde, bu yerin tam da bu noktada nispeten "iyi" yerlerden biri olduğunu belirtmek gerekir. Ilgilisine tavsiye edilir.

Harika

Arkamda baba dağ esintisi önümde eşsiz ölü deniz manzarasında güneşlenirken buz gibi içeceğimi yudumluyorum. Tadı hala damağımda. Keyfi tarif edilmez. Odalar konforlu, yemekler leziz, internet kesintisiz. Üstelik yamaç paraşütünden, safarisine her tür hizmet ve servis imkanı düşünülmüş. Selfi çubuğu sanki bu manzara için icat edilmiş. Tatilimi bitmesini istemediğim bir keyife dönüştürdüğünüz için teşekkür ederim. Seneye ailemle birlikte geleceğim.

Sena Başbirin (İstanbul, Türkiye)
HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE

Mükemmellik bu olsa gerek

Eşsiz doğa manzarasında havuza girerken aynı anda gün batımını seyretmek müthiş bir keyifti. Güler yüzlü çalışanlarınız ve konforlu odalarınızla tatilimi keyifli hale getirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Önümüzdeki yaz yeniden görüşmek üzere..

Cem Saral (İstanbul, Türkiye)
HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE